Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 23 Stycznia 2020

Imieniny

Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Delegacja powiatu w Przysieku

Około stu pięćdziesięciu wystawców zaprezentowało się 8 września br. w Przysieku podczas corocznego festynu „Barwy Lata, Dary jesieni” organizowanego przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Wśród samorządów, które przedstawiły swoją ofertę był, również powiat grudziądzki.

W programie festynu znalazły się m.in. kiermasz żywności ekologicznej, degustacje potraw regionalnych, ekspozycje rękodzieła i sztuki użytkowej, liczne konkursy i zabawy, wystawa drobnego inwentarza oraz występy zespołów. Impreza połączona była z obchodami Święta Ziemniaka i XVIII Krajowymi Dożynkami Ekologicznymi.

Stoisko powiatu grudziądzkiego stylizowane było na wiejską chatę, w której odwiedzający mogli poznać ofertę turystyczno-przyrodniczą naszego regionu, goście otrzymali również wydawnictwa i gadżety reklamowe powiatu.

Po raz kolejny w promocję Ziemi Grudziądzkiej wspólnie z pracownikami starostwa zaangażowały się panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zielnowie. Organizacją, która niedawno obchodziła jubileusz 5-lecia istnienia, kieruje Jadwiga Szatkowska. Ubrane w ludowe stroje przedstawicielki Koła Gospodyń częstowały gości pysznymi wypiekami i specjałami przyrządzonymi według tradycyjnych receptur: ziemniaczanymi kotletami i kopytkami.

W skład delegacji powiatu grudziądzkiego weszli: Dorota Kaczerowska, Michał Kosowicz, Hanna Arendt, Agnieszka Zawadzka i Piotr Nadolski ze Starostwa Powiatowego w Grudziądzu, a także Jadwiga Szatkowska, Mirka Kalinowska oraz Iwona Falęcikowska z KGW w Zielnowie.

komentarze (0) (Delegacja powiatu w Przysieku)

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2012.09.11
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

baner toplayer
23