Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 23 Stycznia 2020

Imieniny

Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Nasi na Szałamai

W miniony weekend, (28.02 – 02.03 br.) w Kwidzynie odbył się jubileuszowy, XXX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej, Turystycznej i Poezji Śpiewanej „Szałamaja”. Tradycyjnie wzięła w nim udział młodzież z terenu powiatu grudziądzkiego działająca w drużynie „Szperacze” przy Hufcu ZHP Lidzbark Welski. Harcerze ci znani są ze współpracy ze Starostwem Powiatowym w Grudziądzu w ramach edukacji ekologicznej

Dziewczęta ze „Szperaczy”, jako laureatki poprzednich „Szałamai” zostały zaproszone do udziału w Koncercie Jubileuszowym, który odbył się w piątkowy wieczór. Prowadził go poeta, muzyk i radiowiec – Leszek Kopeć.

W sobotni poranek rozpoczęły się zmagania harcerzy – solistów. „Szperaczy” z powiatu grudziądzkiego reprezentowała najmłodsza z naszych przedstawicielek – dziewięcioletnia Natalia Arendt z Nicwałdu. Do konkursu przygotowały ją starsze koleżanki, - druhny Sylwia Kosowicz i Weronika Bieńkowska. Pomimo niewielkiej tremy występ Natalii można uznać za udany. A może nawet bardziej, niż udany – dużo młodsza od konkurentek reprezentantka naszego powiatu została wysoko oceniona przez jury i zajęła drugie miejsce! A jury w tym roku było doborowe, złożone z trzech śpiewających poetów: Andrzeja Starca, Leszka Kopcia i Łukasza Majewskiego. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy młodej piosenkarki.

Przy okazji wizyty na tej ogólnopolskiej imprezie nasi młodzi ambasadorowie przekazali organizatorom i innym uczestnikom festiwalu materiały promocyjne powiatu grudziądzkiego.

  • autor: Michał Kosowicz, data: 2014.03.04
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

baner toplayer
23