Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 23 Stycznia 2020

Imieniny

Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Nasz powiat wyróżniony!

Stoisko promocyjne powiatu grudziądzkiego zajęło trzecie miejsce w kategorii „Turystyka w regionie”  podczas targów turystyczno-ogrodniczych „Lato na Wsi” w Minikowie (k. Nakła nad Notecią). Impreza organizowana jest przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu.

Prezentację powiatu, przygotowaną przez delegację starostwa powiatowego i członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Zielnowa, można było oglądać w niedzielę, (11 maja br.) w Minikowie - Ekspozycja powiatu grudziądzkiego wzbudziła duże zainteresowanie odwiedzających, goście mogli dowiedzieć się więcej nt. urokliwych zakątków okolic Grudziądza, a także skosztować polecanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Zielnowa specjałów kulinarnych inspirowanych rodzimą tradycją - „duszonek” czyli plastrów ziemniaków podawanych z boczkiem, cebulą i kapustą kiszoną oraz pysznych wypieków. Odwiedzający najczęściej pytali o zabytki architektury, atrakcje turystyczne oraz możliwości spędzenia letniego wypoczynku, jakie powiat oferuje turystom. Bardzo się cieszymy z przyznanego wyróżnienia i dziękujemy naszym zaprzyjaźnionym gospodyniom za nieoceniony wkład w przygotowanie stoiska i wyrobów lokalnej kuchni. To nasz wspólny sukces – mówi Dorota Kaczerowska, kierownik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Grudziądzu.

Dzień wcześniej, tj. w sobotę (10.05.2014 r.) nasz powiat promował swoje walory turystyczne również na Rynku Nowomiejskim w Toruniu podczas wojewódzkich targów inaugurujących otwarcie sezonu turystycznego. W ramach toruńskiej imprezy zaprezentowało się w sumie ponad 40 wystawców.

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2014-05-12
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

baner toplayer
23