Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Czwartek 23 Stycznia 2020

Imieniny

Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Zainaugurowali początek sezonu turystycznego

W sobotę (09.05.2015 r.) podczas uroczystego otwarcia Sezonu Turystycznego 2015 w województwie kujawsko-pomorskim na Rynku Nowomiejskim w Toruniu powiat grudziądzki promował swoje walory turystyczne. Delegacja Starostwa Powiatowego w Grudziądzu tj. Dorota Kaczerowska, Hanna Arendt i Piotr Nadolski przygotowali ekspozycję stoiska przedstawiającą nasze urokliwe zakątki i wzbudzającą duże zainteresowanie odwiedzających gości. W ramach toruńskiej imprezy zaprezentowało się w sumie ponad 40 wystawców.

Jak co roku organizatorem targów był Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Dzień później tj. w niedzielę (10.05.2015 r.) przedstawiciele powiatu oraz członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Zielnowa wzięli udział w Targach Turystyczno-Ogrodniczych „Lato na Wsi” w Minikowie (k. Nakła nad Notecią). Impreza organizowana jest przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu.

Odwiedzający stoisko skosztować mogli polecanych przez Koło Gospodyń Wiejskich  specjałów kulinarnych inspirowanych rodzimą tradycją oraz pysznych wypieków. Głównym celem udziału w targach była szeroka promocja walorów przyrodniczo-kulturowych i atrakcji turystycznych naszego regionu. Była to dobra okazja, aby zaprezentować prawie 20-tysięcznej publiczności dorobek i tradycje powiatu grudziądzkiego.

  • autor: Hanna Arendt, data: 2015-05-11
wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

baner toplayer
23