Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Wtorek 15 Października 2019

Imieniny

Teresy, Jadwigi, Aurelii

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Święto strażaków

W miniony czwartek, 5 maja uroczyście świętowano miejskie obchody Dnia Strażaka. Obchodom towarzyszyło wręczenie odznaczeń, medali i awansów.

W uroczystości wzięli udział m.in. posłowie na Sejm RP, Janusz Dzięcioł i Marzenna Drab, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, Krzysztof Michałowski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP, Bożesław Tafelski, przedstawiciele władz samorządowych miasta, gmin i powiatu grudziądzkiego.

W imieniu władz powiatu podziękowania i życzenia dla całej braci strażackiej skierował Starosta Grudziądzki - Dziękuję za wykazywanie pełnej gotowości i zdecydowanej postawy w obliczu zdarzeń i sytuacji kryzysowych. Za ich profesjonalne zwalczanie i łagodzenie ich skutków. Za pełną oddania ochronę życia, zdrowia i mienia ludzkiego. Za rolę w kształtowaniu postaw obywatelskich, które są wyrazem miłości, szacunku i przywiązania do tożsamości i tradycji narodowej. Życzę aby służba potrzebującym Waszej pomocy i poświęcenia była nieustającym źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

Tradycyjnie obchody Święta Strażaka były okazją do wyróżnień dla najbardziej zasłużonych mundurowych. Medalem honorowym im. Bolesława Chomicza odznaczona została druhna Hanna Szumotalska z OSP Boguszewo.

  • autor: Justyna Osiewicz, data: 2011.05.09

Dodaj nowy komentarz

:

:

:

* pole wymagane