Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Wtorek 20 Kwietnia 2021

Imieniny

Agnieszki, Czesława, Amalii

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Nie daj się zaskoczyć cichemu zabójcy – zbadaj się!

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu zaprasza Panie na bezpłatne badania specjalistyczne, aktualnie realizowane w zakresie profilaktyki onkologicznej. Kobiety w wieku od 50 do 69 roku życia mogą skorzystać z mammografii tj. radiologicznego badania piersi, dzięki któremu można wykryć raka we wczesnym stadium. Pracownia mammograficzna znajduje się na II piętrze grudziądzkiego szpitala (budynek D – poradnie specjalistyczne),  gabinet nr 241. Do badania można przystąpić bez wcześniejszej rejestracji w: poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 8.00 – 13.00, a we wtorki w godz. 8.00 – 17.00. Więcej informacji pod numerem telefonu: (56) 641 46 16. Przypominamy, iż do ww. badania kobiety mogą przystąpić raz na dwa lata.

Ponadto  Panie w wieku od 25 do 59 lat mogą przystąpić do cytologii, badania diagnozującego raka szyjki macicy, będącego przyczyną śmierci wielu kobiet.  Jeśli zmiany rakowe zostaną wykryte odpowiednio wcześnie, szansa ich całkowitego wyleczenia jest bardzo duża. Dzięki cytologii można również wykryć infekcję dróg rodnych oraz nieprawidłowe komórki, które w przyszłości mogą przekształcić się w komórki nowotworowe. Bezpłatne badanie można wykonać raz na 3 lata. Badania cytologiczne przeprowadzane są w poradni ginekologicznej (parter), gabinet nr 009. Osoby chcące skorzystać z bezpłatnej cytologii proszone są o wcześniejszą  rejestrację pod numerem telefonu: (56) 641 41 87. Powyższe programy finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Grudziądzki szpital zaprasza również na badania kolonoskopowe,  wykrywające raka jelita grubego osoby od 50 do 65 roku życia, a osoby obciążone genetycznie w wieku 40 - 49 lat. Bezpłatne badanie można wykonać raz na 10 lat. Pracownia endoskopowa znajduje się w bloku E, gabinet 221 na drugim piętrze. Przed przystąpieniem do badania należy zarejestrować się pod numerem tel. 56 641 43 96. Programy finansowany jest przez Ministerstwo Zdrowia.

Aby przystąpić do ww. programów zdrowotnych należy zabrać ze sobą dowód osobisty!
 

  • autor: Hanna Lotarska, data: 2018-02-02

« wstecz

baner toplayer
covid-19