Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Wtorek 20 Kwietnia 2021

Imieniny

Agnieszki, Czesława, Amalii

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Skorzystaj z bezpłatnych badań

Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko - Pomorskim

Przypominamy mieszkańcom  powiatu grudziądzkiego, iż nadal mogą skorzystać z bezpłatnego programu badań przesiewowych na obecność wirusów HBV i HCV, odpowiedzialnych za wirusowe zapalenie wątroby typu B i C. Program Wykrywania Zakażeń WZW B i C w Województwie Kujawsko – Pomorskim  - to program zdrowotny, opracowany przez Urząd Marszałkowski w Toruniu, w którego realizację włączył się powiat grudziądzki.

Celem programu jest zwiększenie wykrywalności bezobjawowych zakażeń WZW B i C oraz zwiększenie świadomości zdrowotnej w zakresie zapobiegania zakażeniom WZW B i C. Osoby, które wyrażą chęć udziału w programie wezmą udział w badaniach diagnostycznych krwi w kierunku HBsAg i na obecność przeciwciał anty-HCV.

Inicjatywa skierowana jest do osób zameldowanych w województwie kujawsko – pomorskim na terenie powiatu grudziądzkiego, u których wcześniej nie stwierdzono wirusowego zapalenia wątroby.

Badania wykonywane będą w laboratorium analitycznym Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu (ul. dr. L. Rydygiera 15/17, blok B, I piętro), pon. – pt. 10:00-16.00, sobota 10:00-14:00 do 14 grudnia  2018 roku. Ilość dostępnych badań jest ograniczona. Zainteresowani udziałem w programie mogą bezpośrednio zgłosić się do laboratorium na badania lub telefonicznie (tel. 56 45-14-431/443) ustalić termin jego wykonania.

Pacjenci, którzy zamierzają skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych powinni posiadać przy sobie dowód osobisty, wypełnić kwestionariusz z ankietą i podpisać zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.wzw.wsoz.pl

  • autor: Justyna Mądzielewska, data: 2018-10-24

« wstecz

baner toplayer
covid-19