Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 12 Kwietnia 2021

Imieniny

Zenona, Juliusza, Wiktora

Menu

Nawigacja

Odnosniki

„Uelastycznić” zatrudnienie

„Elastycznie zatrudniony”-pod takim hasłem odbywała się dzisiaj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu konferencja, której inicjatorem była Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi. Do udziału w spotkaniu zaproszono przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji pomocy społecznej, sołtysów, nauczycieli i społeczność uczniowską.

- Wiodącym celem konferencji było zaprezentowanie zgromadzonym alternatywnych i elastycznych form zatrudnienia, które w przyszłości mogą stać się popularne w naszym kraju, a także przekazanie niezbędnej wiedzy, co pozwoli  na przygotowanie osób do podjęcia pracy w innych formach niż tylko na czas nieokreślony – powiedział współpracujący z Fundacją doradca zawodowy, Miłosz Bujakowski. W swoim wystąpieniu przybliżył on zebranym szanse i zagrożenia wynikające z elastycznego zatrudnienia.

Goście obejrzeli również film pt. „Elastyczne zatrudnienie w praktyce” prezentujący doświadczenia osób wykonujących pracę w tych formach zatrudnienia. Uczestnicy konferencji mogli także dowiedzieć się od prelegentów o prawnych uregulowaniach elastycznych i alternatywnych form zatrudnienia, a także o spółdzielczości socjalnej, która jest szansą dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym  na powrót do pracy.

komentarze (0) („Uelastycznić” zatrudnienie)

  • autor: Justyna Osiewicz

« wstecz

baner toplayer
covid-19