Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 12 Kwietnia 2021

Imieniny

Zenona, Juliusza, Wiktora

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Nowe formy wsparcia dla firm

Przedstawiciele mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z naszego województwa wzięli udział w bezpłatnym szkoleniu dotyczącym nowego rodzaju dotacji na badania oraz prace badawczo-rozwojowe. Spotkanie zorganizowane przez kujawsko-pomorski Związek Pracodawców i Przedsiębiorców odbyło się 10 czerwca  w siedzibie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu.

Podczas szkolenia omówiono zasady udzielania dotacji oraz terminy konkursów. Dotacje mogą być udzielane w formie: „vouchera badawczego” na pierwszy kontakt z jednostką naukową (kwota 25 tys. zł) oraz „vouchera badawczego" na rozwój współpracy badawczo-rozwojowej (50 tys. zł).

Voucher 1przeznaczony jest dla wnioskodawców, którzy nigdy nie korzystali ze współpracy z jednostkami naukowymi. Wsparcie może być wykorzystane na zakup usługi, tj. badania przemysłowe, prace rozwojowe, badania wyrobów na zgodność z obowiązującymi w danej branży wymaganiami normatywnymi. Dotacja może wynosić nawet 100% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.

Voucher 2 skierowany jest do wnioskodawców, którzy prowadzili już współpracę z jednostkami naukowymi. Przeznaczenie jest takie samo jak w przypadku vouchera 1. Dotacja może wynosić do 80% wydatków.

Projekt  pn. „Program pilotażowy w województwie kujawsko-pomorskim Voucher badawczy" finansowany jestze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego 2007-2013.

komentarze (0) (Nowe formy wsparcia dla firm)

  • autor: Justyna Osiewicz
  • -

« wstecz

baner toplayer
covid-19