Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 12 Kwietnia 2021

Imieniny

Zenona, Juliusza, Wiktora

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Forum z Rzecznikiem Praw Dziecka i o Korczaku

Życie i działalność Janusza Korczaka będzie głównym tematem Forum Samorządów Uczniowskich Powiatu Grudziądzkiego, które 16 kwietnia odbędzie się w siedzibie Starostwa. Gościem specjalnym konferencji będzie Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

W spotkaniu, organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Grudziądzu i radzyński Zespół Szkół, wezmą udział dzieci i młodzież z gmin powiatu grudziądzkiego. Rozmowa uczniów z Rzecznikiem Praw Dziecka zostanie poprzedzona, przygotowaną przez Zespół Szkół w Radzyniu Chełmińskim, prezentacją multimedialną poświęconą życiu i działalności Janusza Korczaka, wybitnego pedagoga, pisarza, publicysty, lekarza i społecznika. Bohater prezentacji, zatytułowanej „Myśli Korczaka inspiracją w życiu młodzieży XXI wieku” jest nieprzypadkowy – rok 2012 został decyzją Sejmu RP ustanowiony Rokiem Janusza Korczaka.

W programie forum zaplanowano również Warsztaty Kompetencji Społecznych – Ideą warsztatów jest zobrazowanie problemu, a nie przekazywanie suchej wiedzy. Młodzież metodami aktywnymi w zespołach złożonych z przedstawicieli poszczególnych samorządów uczniowskich postara się znaleźć sposób rozwiązania konkretnego problemu. Zadania, które otrzymają uczniowie będą polegały na tym, aby np. za pomocą rysunku lub też wymyślonego hasła kluczowego, zaprojektowanego plakatu przybliżyć dany problem, np. problem dyskryminacji. Problemy sformułowane zostaną na kanwie myśli Janusza Korczaka – mówi Adam Olejnik, dyrektor Zespołu Szkół w Radzyniu Chełmińskim.

Początek konferencji o godz. 11.00.

komentarze (0) (Forum z Rzecznikiem Praw Dziecka i o Korczaku)

  • autor: Justyna Osiewicz

« wstecz

baner toplayer
covid-19