Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 12 Kwietnia 2021

Imieniny

Zenona, Juliusza, Wiktora

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Jak zdobyć mikrodotację?

Wczoraj w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie informacyjne pn. „Mikrodotacje szansą na rozwój potencjału lokalnych organizacji z województwa kujawsko-pomorskiego”. Bezpłatne szkolenie adresowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych zorganizowała Fundacja Ekspert-Kujawy.

- Głównym celem szkolenia było przekazanie wiedzy na temat projektu  i zasad naboru ofert. Uczestnicy dowiedzieli się jak prawidłowo wypełnić formularz i rozliczyć mikrodotację. Biorącym udział w szkoleniu przedstawiono również procedurę ubiegania się o środki oraz sposoby ich wydatkowania – wyjaśnia prowadząca szkolenie Milena Błażejewska.

Oferowane przez Fundację mikrodotacje mogą być przeznaczone m.in. na rozwój infrastruktury technicznej, podniesienie kwalifikacji pracowników lub wolontariuszy, częściowe finansowanie kosztów osobowych związanych z obsługą księgową, prawną lub informatyczną i poszerzenie świadczonych usług. Wysokość maksymalnej kwoty, jaką może uzyskać wnioskodawca wynosi 10 tysięcy złotych.

O wsparcie mogą się starać lokalne organizacje mające siedzibę na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, które działają nie krócej niż pół roku i nie dłużej niż 36 miesięcy (na terenie nie przekraczającym obszaru jednego powiatu) i posiadają wpis do Krajowego Rejestru Sądowego lub ewidencji oraz wykazują się realizacją konkretnych przedsięwzięć.

komentarze (0) (Jak zdobyć mikrodotację? )

  • autor: Justyna Osiewicz
  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz

baner toplayer
covid-19