Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 12 Kwietnia 2021

Imieniny

Zenona, Juliusza, Wiktora

Menu

Nawigacja

Odnosniki

O KPSI na konwencie

Konwent Powiatów Województwa Kujawsko- Pomorskiego obradował  w środę (17 kwietnia br.) w Toruniu. Wiodącym tematem posiedzenia były zagadnienia związane z perspektywą rozwoju regionalnej sieci szerokopasmowego Internetu, administrowanej przez Kujawsko–Pomorską Sieć Informacyjną i określeniu zasad udziału lokalnych samorządów w tym przedsięwzięciu.

Kujawsko-Pomorska Sieć Informacyjna (KPSI) to spółka powołana z inicjatywy samorządu województwa, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i bydgoskiego Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, której głównym założeniem jest zwiększanie aktywności w procesie  budowy społeczeństwa informacyjnego oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej i konkurencyjności naszego regionu.

Budowa nowoczesnej, niekomercyjnej szerokopasmowej infrastruktury teleinformatycznej umożliwi jednostkom samorządowym, instytucjom publicznym, jak również mieszkańcom z całego województwa dostęp do zaawansowanych usług internetowych, m.in. telemedycznych i e-administracji.

Powiat grudziądzki na konwencie reprezentował Wicestarosta Grudziądzki Edmund Korgol.

komentarze (0) (O KPSI na konwencie)

  • autor: Justyna Osiewicz

« wstecz

baner toplayer
covid-19