Starostwo Powiatowe w Grudziądzu

Odnosniki

Data

Poniedziałek 12 Kwietnia 2021

Imieniny

Zenona, Juliusza, Wiktora

Menu

Nawigacja

Odnosniki

Konkurs rozstrzygnięty

Trzydzieści tysięcy złotych zostało rozdysponowane z budżetu powiatu grudziądzkiego na wsparcie fundacji oraz stowarzyszeń. Decyzją Zarządu Powiatu dotacje na realizację przedsięwzięć kulturalnych oraz imprez sportowych trafią do czternastu podmiotów pozarządowych.

Na ogłoszony w styczniu przez Zarząd Powiatu nabór ofert w otwartym konkursie na wykonywanie zadań publicznych przez organizacje pozarządowe, odpowiedziało 14 podmiotów. Za kwotę 30 tysięcy złotych do końca tego roku zrealizują łącznie 20 zadań publicznych.

- W tegorocznej edycji konkursu wszystkie podmioty pozarządowe spełniły wymogi formalne, nie stwierdziliśmy również żadnych uchybień merytorycznych. Do konkursu coraz częściej przystępują nowe organizacje, nie tylko z naszego powiatu, ale i stowarzyszenia działające na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Wśród nowych beneficjentów są - Polski Związek Niewidomych Okręg Kujawsko-Pomorski w Bydgoszczy, Stowarzyszenie Razem SMR w Sztynwagu, "Stowarzyszenie Dobry Brat” w Osieku, Międzyszkolny Uczniowski Klub Strzelecki „Sagitarrius” w Grudziądzu oraz Liga Obrony Kraju w Bydgoszczy – podsumowuje Dorota Kaczerowska, kierownik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Grudziądzu i członek komisji oceniającej wnioski w konkursie.

Przyznane granty pozwolą stowarzyszeniom m.in. na organizację imprez sportowych – rozgrywek w tenisie stołowym, piłce nożnej i siatkowej, wyścigu kolarskiego, organizację spływu kajakowego dla osób niepełnosprawnych, a także przedsięwzięć artystycznych i kulturalnych - Przeglądu Twórczości Artystycznej Niepełnosprawnych OPTAN 2012, seminariów naukowych oraz spotkań autorskich.

Wykaz organizacji pozarządowych, którym przyznano dofinansowanie znajduje się poniżej.

  • autor: Justyna Osiewicz
  • -

« wstecz

baner toplayer
covid-19