Przejście do sekcji:
Zakupy w ramach Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej w 2025 roku
W 2025 roku Powiat Grudziądzki zrealizował zakupy sprzętu i wyposażenia w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026, finansowanego ze środków przeznaczonych na wzmacnianie systemu reagowania kryzysowego oraz zabezpieczenie działań służb i jednostek realizujących zadania z zakresu ochrony ludności.
Zakupione wyposażenie ma na celu poprawę gotowości operacyjnej oraz zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu w sytuacjach zagrożeń, w szczególności podczas klęsk żywiołowych, awarii technicznych oraz innych zdarzeń wymagających szybkiej interwencji.
W ramach realizacji zadania zakupiono m.in.:
· anteny teleskopowe,
· łopaty,
· łóżka polowe,
· maski ochronne oraz półmaski z filtrami,
· namioty kwatermistrzowskie,
· obuwie gumowe (wodery),
· piecyki naftowe,
· plandeki,
· płaszcze przeciwdeszczowe,
· przewody koncentryczne,
· przyczepę transportową,
· rękawice ochronne,
· tuby akustyczne,
· zasilacze stabilizowane.
Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany podczas działań ratowniczych, zabezpieczenia miejsc zdarzeń oraz organizacji zaplecza logistycznego na potrzeby ewakuacji i wsparcia ludności.
Realizacja powyższych zakupów stanowi element systematycznego doposażania zasobów powiatowych w nowoczesne i niezbędne środki techniczne, zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz założeniami Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026.
Dzięki pozyskanym środkom możliwe jest dalsze podnoszenie poziomu przygotowania Powiatu Grudziądzkiego do skutecznego reagowania na sytuacje kryzysowe oraz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom.













