Informacje i Poradniki

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa

23 kwietnia 2022r. weszła w życie ustawa o obronie Ojczyzny, która stanowi fundament do rozwoju polskich Sił Zbrojnych. Ustawa między innymi powołuje Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji z 15 zamiejscowymi ośrodkami w każdym województwie, jak również przekształca Wojskowe Komendy Uzupełnień w Wojskowe Centra Rekrutacji. Ponadto ustawa znosi służbę przygotowawczą i wprowadza dobrowolną zasadniczą służbę wojskową. Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa składać się będzie z dwóch etapów i przeznaczona jest dla ochotników, którzy odbędą 28-dniowe szkolenie podstawowe, a potem przez 11 miesięcy szkolenie specjalistyczne połączone z wykonywaniem obowiązków na stanowisku służbowym
w jednostce wojskowej. Osoba decydująca się na tę formę służby zyskuje uposażenie na poziomie szeregowego zawodowego w wysokości ponad 4560 złotych oraz pierwszeństwo w naborze do zawodowej służby wojskowej. Czas odbywania dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej wliczany jest do okresu odbywania służby wojskowej.

W związku z wejściem w życie ustawy o obronie Ojczyzny w dniu 21 maja 2022 r. odbędą się 32 pikniki, po 2 w każdym województwie, pod hasłem „WSTĄP DO DOBROWOLNEJ ZASADNICZEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ” promujące dobrowolną zasadniczą służbę wojskową oraz wystawionych zostanie 70 punktów rekrutacyjnych w całej Polsce. Tego dnia Wojskowe Centrum Rekrutacji w Grudziądzu w godzinach 11.00-18.00 wystawi punkt rekrutacyjnego na Rynku Głównym w Świeciu. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego punktu.

  • plakat dobrowolna sw kopia

Informacja

Od niedzieli, 1 maja na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z wojskowymi  ćwiczeniami , które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

05 listopada 2021 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Hodowco!

W trosce o zaprzestaniu rozpowszechniania się choroby, zachęcamy do zapoznania się z „Planem bezpieczeństwa biologicznego dla gospodarstw utrzymujących świnie w liczbie 300 sztuk średniorocznie” oraz z „Wytycznymi Głównego Lekarza Weterynarii”.